Verrassende kamermuziek in De Duif Amsterdam

Verrassende kamermuziek in De Duif Amsterdam

Luister op 3 mei in de sfeervolle kerk De Duif in Amsterdam naar prachtige kamermuziek. Het concert biedt een verrassende ontmoeting tussen twee werelden: Franz Schuberts sprankelende Forellenkwintet en een verstilde selectie uit Metamorphosis van Philip Glass. Uitgevoerd door de Vrienden van de Kamermuziek.

Waar Schubert het romantische hart raakt met lyriek en speelse virtuositeit, bouwt Glass hypnotiserende structuren die de tijd lijken stil te zetten.

Forellenkwintet & Metamorphosis

Schuberts geliefde Forellenkwintet barst van levenslust, melodische vondsten en speelse verrassingen. In vijf delen schildert hij een klankrijk landschap vol lichtheid en lyriek, met als hoogtepunt de variaties op zijn lied ‘Die Forelle’, een muzikaal juweel vol sprankelende kleuren en frisse energie.

Voorafgaand hoor je een selectie uit Glass' Metamorphosis voor piano solo en viool en piano. Glass betovert met zijn verstilde kracht en repetitieve gelaagdheid. Twee componisten, eeuwen van elkaar verwijderd, maar beiden meesters in het vangen van emotie in herhaling en variatie. Laat je meenemen op een muzikale reis van helder klassiek tot meditatief minimalisme – onverwacht verwant, verrassend verbindend.

Musici
Eduardo Paredes Crespo - viool
Emlyn Stam - altviool
Willem Stam - cello
Sasha Witteveen - contrabas
Lestari Scholtes – piano
 

Meer informatie

Forellenkwintet & Metamorphosis Kamermuziek

Datum: Zondag 3 mei 2026
Locatie: De Duif, Prinsengracht 756, Amsterdam

Ga voor informatie en kaarten naar de website van de Vrienden van de Kamermuziek.