Pianiste Lestari Scholtes speelt Chopin in Bösendorfer Series

Pianiste Lestari Scholtes speelt Chopin in Bösendorfer Series

In de Bösendorfer Series maakt begenadigd pianiste Lestari Scholtes op donderdag 11 april 2024 in haar programma The Chopin Chronicles een reis door Chopins leven. Ze speelt een selectie uit de pianowerken van de componist en vertelt tussendoor over het leven van Chopin.
 

The Chopin Chronicles

Tijdens dit concert speelt Lestari Scholtes een twaalftal highlights uit Chopins pianorepertoire, te beginnen bij een van zijn eerste Mazurka's en eindigend bij een van zijn laatste werken. Tussen de stukken door vertelt ze over Chopin en zijn leven, want hij was zoveel meer dan alleen een componist; een pianist, een geboren leraar, een influencer, inspirator, een ongelukkige geliefde, een hartsvriend... Leer deze bijzondere componist nog beter kennen door bijzondere verhalen en zijn prachtige composities.
 

Lestari Scholtes

Lestari Scholtes (1984) geeft concerten in binnen- en buitenland, zowel solistisch, als met haar ensembles Pianoduo Scholtes & Janssens en Trio 258. Lestari begon op zevenjarige leeftijd met pianoles en studeerde bij Ton Demmers aan het Brabants Conservatorium (jong talentklas) en bij Jan Wijn aan het Conservatorium van Amsterdam (bachelor en master). Zij is regelmatig jurylid bij (inter)nationale concoursen en gaf vele masterclasses wereldwijd. Ook als kamermusicus is Lestari erg actief: sinds 2003 vormt ze samen met Gwylim Janssens het Pianoduo Scholtes & Janssens. Het duo won vele (inter)nationale prijzen en bracht drie cd’s uit. Sinds 2015 speelt Lestari met Eduardo Paredes Crespo (viool) en Leonard Besseling (cello) in Trio 258, hun debuutalbum werd lovend ontvangen door de pers.

Lestari is artistiek leider van de serie Vrienden van de Kamermuziek te Amsterdam en samen met Gwylim Janssens artistiek leider van het Pianoduo Festival Amsterdam. In de periode 2018-2021 was Lestari hoofdprogrammeur van het Grachtenfestival. Momenteel programmeert ze onder meer de klassieke concerten van het Vondelpark Openluchttheater in Amsterdam. Lestari is hoofdvakdocent piano aan het ArtEZ Conservatorium in Arnhem, waar zij lesgeeft aan de jong talentklas en vooropleiding.
 

Meer informatie

Bösendorfer Series | Lestari Scholtes | The Chopin Chronicles

Amsterdam, De Waalse Kerk, donderdag 11 april 2024, 20:15

Ga voor het complete programma en het bestellen van kaarten naar de site van klassiekemuziek.nl.