Hello World!: Symfonische muziek, multidisciplinaire kunst en technologie
►

Hello World!: Symfonische muziek, multidisciplinaire kunst en technologie

Hello World! Op vrijdag 19 juni verandert De Oosterpoort in Groningen in een proeftuin voor symfonische muziek en technologie, waar jonge componisten en multidisciplinaire makers, met het NNO als verbindende factor, de vraag stellen: ‘Wat is de impact van technologie op ons leven?

Het Noord Nederlands Orkest (NNO) onderzoekt de komende jaren hoe technologie een symfonieorkest kan versterken en de publieksbeleving kan verrijken. Hello World! is de eerste manifestatie van dit onderzoek.
 

Samenwerking jonge componisten

In de grote zaal klinkt het resultaat van de samenwerking tussen vier jonge componisten en het NNO. Robin Coops laat AI componeren voor een symfonieorkest. Luz Mercedes creëert een audiovisuele performance over het verdwijnen van de mens als middelpunt. Roser Beltran voegt smartphonegebruikers toe aan het concert en confronteert je met het tempo van ons digitale leven. Deborah de Graaf vertelt één verhaal via twee orkesten en twee filmschermen. Het publiek ontdekt geleidelijk dat beide orkesten hetzelfde verhaal vertellen, ieder vanuit een ander perspectief. De avond wordt gepresenteerd door Rosa Wevers (senior onderzoeker Art & Technology, Hanze) en Albert Westerhoff (programmamanager, Beeldcoalitie).
 

Ontdekkingstocht

Buiten de zaal ontdek je interactieve installaties en performances van studenten van verschillende opleidingen van de Hanze en Noorderpoort. Hello World!  is een ontdekkingstocht naar de mogelijke symbiose tussen muziek en technologie. Een avond die je uitdaagt om anders te kijken, anders te luisteren en zelf onderdeel te worden van de ervaring. Naast het programma in de grote zaal en de foyers, maakt ook de jaarlijkse Hanze Art meets Technology netwerkmeeting onderdeel uit van Hello World!
 

Meerjarig onderzoek

Het NNO onderzoekt de komende jaren met verschillende partners hoe technologie een symfonieorkest kan versterken en de publieksbeleving kan verrijken. Centraal staat de vraag hoe we symfonische muziek, bestaand en nieuw publiek en de concertzaal op andere manieren met elkaar kunnen verbinden, door middel van het gebruik van technologie.
 

Symbiose tussen muziek en technologie

De titel Hello World!  is ontleend aan het allereerste computerprogramma dat je leert schrijven als je start met coderen: een simpele code waarmee deze tekst op het scherm verschijnt. Voor deze avond symboliseert het de ontmoeting tussen symfonisch orkest en technologie en het begin van een dialoog waarbij beide werelden elkaar begroeten en verkennen.
 

Meer informatie

Hello World!: Symfonische muziek, multidisciplinaire kunst en technologie

Vrijdag 19 juni 2026 - start programma om 19:00 uur
De Oosterpoort, Groningen

Ga voor meer informatie over het hele programma en kaarten naar de site van het Noord Nederlands Orkest.