Cloudwalker: nieuwe collectietentoonstelling bij Museum Voorlinden

Cloudwalker: nieuwe collectietentoonstelling bij Museum Voorlinden

Hoe zou het zijn om in de wolken te lopen? Dat is nu te zien in de tentoonstelling Cloudwalker in Museum Voorlinden in Wassenaar. Je ziet hoe kunstenaars het onmogelijke waarmaken. De collectie is een uitnodiging om op een grenzeloze manier te denken, te kijken en te doen.

In Cloudwalker zie je hoe kunstenaars dromen en het grenzeloze omarmen, nieuwe mogelijkheden verkennen en de wereld vanuit een ander perspectief bekijken. De tentoonstelling is samengesteld met werken uit de collectie van Voorlinden.
 

Wandelen door een wolkendek

De performancekunstenaar Abraham Poincheval doet waar velen van dromen, maar niet voor mogelijk houden. Hij maakt het onmogelijke waar. In het openingswerk Walk on Clouds van de collectietentoonstelling Cloudwalker zie je hem door een wolkendek wandelen. Een nevelig, steeds veranderend en schijnbaar eindeloos landschap. Dit werk weerspiegelt hoe zijn brein en dat van vele kunstenaars werkt; ze dromen en omarmen het grenzeloze, verkennen nieuwe mogelijkheden en bekijken de wereld vanuit een ander perspectief.

Performancekunstenaar Abraham Poincheval: “We hebben allemaal weleens erover gedroomd dat we door het wolkendek lopen, een nevelig, altijd veranderend, oneindig landschap, bestaande uit water, aardse deeltjes en hemels stof. Die droom heb ik waargemaakt.”
 

Greep uit collectie Voorlinden

De tentoonstelling opent met de film van de performance van wolkenloper Abraham Poincheval. Daarnaast zie je onder andere de 'ster van mist' RR Lyrae van Ann Veronica Janssens, een portret van een wolk van de hand van de Canadese schilder Ian Fisher, naast werk van bijvoorbeeld Edith Dekyndt, Anish Kapoor, Rachel Whiteread, Alicja Kwade, Jan van Munster, Marina Rheingantz en Billy Apple. Alle werken zijn afkomstig uit de collectie van Voorlinden.
 

Yayoi Kusama's oneindige wereld

Cloudwalker eindigt met de ervaring van een grenzeloze wereld zoals Yayoi Kusama die heeft gecreëerd met haar Infinity Mirror Room: Gleaming Lights of the Souls uit 2008. In deze bijzondere installatie hangen honderd lampjes die steeds van kleur wisselen en eindeloos worden gereflecteerd in de spiegels en in het water dat je omringt. Het is alsof je de deur opent naar een sprookjesachtige wereld en je een totaal ander, eindeloos universum bent binnengestapt.

Ga voor meer informatie over Cloudwalker en voor tickets naar de site van Museum Voorlinden Wassenaar.

Deze opbouwvideo Cloudwalker is het bekijken waard.
Video: Studio Roodenburch⁠ | Music: Dario Lessing - Sehnsucht