Chopin Stichting organiseert Mazurka Marathon in Leiden
►

Chopin Stichting organiseert Mazurka Marathon in Leiden

Op zaterdag 17 oktober en zondag 18 oktober 2026 organiseert de Chopin Stichting Nederland in Leiden haar eerste Mazurka Marathon. Ervaar openbare masterclasses, geniet van een recital met Chopins mazurka’s en sluit af met het prachtige concert op zondagavond.

Het evenement wordt gehouden in de concertzaal van pianohandel Emile van Leenen aan de Lammermarkt 59 in Leiden.

Het programma

Overdag zijn er openbare masterclasses die geleid worden door de Poolse pianist Michał Karol Szymanowski en de Nederlandse pianopedagoge Clara Biermasz. De jonge pianotalenten die speciaal voor deze gelegenheid mazurka's hebben ingestudeerd, zijn onder anderen Keshav Krishnan, Kaixin Dokter, Stephan Velychko en Kento Yu.

Op zaterdagavond speelt Szymanowski een recital met onder meer Chopin's mazurka's opus 63.

Op zondagavond verzorgen de jonge pianotalenten, ter afsluiting van de marathon en van hun masterclasses, een prachtig concert. De musici wonnen allemaal al prijzen op (inter)nationale concoursen.

Artistiek leider Clara Biermasz: “We willen ons in de toekomst, naast onze andere doelstellingen, ook meer op educatie gaan richten. De Mazurka Marathon is een nieuw initiatief om het publiek kennis te laten maken met de verschillende mogelijkheden voor interpretatie binnen het thema mazurka”.
 

Over de Chopin Stichting Nederland

De Chopin Stichting Nederland streeft ernaar om de muziek van Fryderik Chopin te laten klinken, uitgevoerd door zowel gerenommeerde musici als aanstormend talent. Dit doet de stichting door concerten en festivals te organiseren die laagdrempelig zijn, toegankelijk voor een breed publiek, en op bijzondere plekken plaatsvinden.

Ga voor meer informatie over het gedetailleerde programma en tickets naar de website van de Mazurka Marathon - 2026 van de Chopin Stichting.

Links
Chopin Stichting Nederland
Mazurka Marathon
Lammermarkt 59 in Leiden